ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Το πρώτο Νηπιαγωγείο Κουνουπιδιανών  Aκρωτηρίου βρίσκεται στην οδό Ν. Καζαντζάκη 3 στα Κουνουπιδιανά, στην περιοχή Μπεϊλίτικο.

τηλ. επικοινωνίας-fax: 2821064862 & 2821009110

ηλ. διεύθυνση: mail@1nip-akrot.chan.sch.gr

deskaragia@sch.gr

20230224 140349

Ευχαριστούμε το Ίδρυμα Μποδοσάκη για τη γενναία του προσφορά βιβλίων, παιδαγωγικού υλικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού!

Είναι το πρώτο Νηπιαγωγείο που λειτούργησε στην περιοχή των Κουνουπιδιανών Ακρωτηρίου και φιλοξενούνταν ως το 2000 στο χώρο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κουν/νών.  Υπεύθυνη για τη δημιουργία του blog είναι η κ. Καραγιαννίδου Δέσποινα, προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου, ενώ τη διαχείριση έχουν αναλάβει οι εκπαιδευτικοί Καποδίστρια Αγγελική και Καραγκούνη Χριστίνα.

Κατά τη σχολική χρονιά 2022-2023, υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί: Αυγέρου Ασπασία,  Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Καραγκούνη Χριστίνα, Καριώτη Γεωργία, Νταντινάκη Γεωργία, Νταουντάκη Δέσποινα, Παπαδάκη Αλεξάνδρα (εκπαιδευτικός Αγγλικών), Ξυδάκη Αναστασία. Η σχολική μονάδα υποστηρίζεται από  τον ψυχολόγο Χουλιάρα Ηλία, την κοινωνική λειτουργό Κοκκώνη Σοφία και την ΕΒΠ Τσιχλάκη Μαρία-Ελευθερία.

Κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Αυγέρου Ασπασία, Βαγιωνάκη Έλενα (εκπαιδευτικός Αγγλικών), Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Καραγκούνη Χριστίνα, Κωτούλα Δήμητρα, Νταντινάκη Γεωργία, Ξυδάκη Αναστασία. Η σχολική μονάδα υποστηρίχθηκε από  την ψυχολόγο Ζαχαριά Νίκη και την κοινωνική λειτουργό Χαριζάνη Ελισάβετ.

Κατά τη σχολική χρονιά 2020-2021, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Βήλου Θεοδώρα, Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Κλαψινού Γιάννα,  Κωστούρου Δήμητρα, Ξυδάκη Αναστασία, και Ψυλλάκη Ελευθερία. Η σχολική μονάδα υποστηρίχθηκε από  την ψυχολόγο Πατεράκη Ελίνα και την κοινωνική λειτουργό Μαραβελάκη Νάνσυ.

Κατά τη σχολική χρονιά 2019-2020, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Μαγγέλα Γιάννα, Μάναγα Αγγελική, Νάκου Δήμητρα, Ξυδάκη Αναστασία, Παπαβασιλείου Ανθή και Ψυλλάκη Ελευθερία. Η σχολική μονάδα υποστηρίχθηκε από  την κοινωνική λειτουργό Κατάκη Κατερίνα.

Κατά τη σχολική χρονιά 2018-2019, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Καραμπούζη Ανθή, Κλαψινού Κωνσταντίνα, Μαγγέλα Γιάννα, Μάναγα Αγγελική, Παπαβασιλείου Ανθή και Ξυδάκη Αναστασία. Επίσης η σχολική νοσηλεύτρια Κουραμπά Αντιγόνη, καθώς και η μεταπτυχιακή φοιτήτρια Ζαλακούδη Ανθή μέχρι τα Χριστούγεννα. Η σχολική μονάδα υποστηρίχθηκε από την ψυχολόγο Τζώρτζη Αλίκη και τον κοινωνικό λειτουργό Κανδύλη Βασίλειο.

Κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Μακρυδάκη Μαρία, Μάναγα Αγγελική, Παρλιάρος Ευάγγελος, Ξυδάκη Αναστασία.

Κατά τη σχολική χρονιά 2016-2017, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Βασιλειάδου Αικατερίνη, Ζουμπεκλή  Αγγελική, Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Μάναγα Αγγελική και Πολυχρονίδου Ευαγγελία.

Κατά τη σχολική χρονιά 2015-2016, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Αθανασάκη Αικατερίνη, Βασιλειάδου Αικατερίνη, Δουρμούσογλου Καλλιόπη, Καποδίστρια Αγγελική, Καραγιαννίδου Δέσποινα, Μάναγα Αγγελική και Χατζόγλου Βασιλεία.  Επίσης η σχολική νοσηλεύτρια Πρωτοπαπαδάκη Στυλιανή.

Κατά τη σχολική χρονιά 2014-2015, υπηρέτησαν οι εκπαιδευτικοί: Δουρμούσογλου Καλλιόπη, Καποδίστρια Αγγελική,  Καραγιαννίδου Δέσποινα, Καρτάκη Αιμιλία, Λεωνιδάκη Στυλιανή, Μεντάκη Αγγέλα, Μάναγα Αγγελική και Σταυριανάκη Μαρία.

Κατά τη σχολική χρονιά 2013-2014 υπηρέτησαν στο Νηπιαγωγείο οι εκπαιδευτικοί: Δουρμούσογλου Καλλιόπη,  Καποδίστρια Αγγελική,  Καραγιαννίδου Δέσποινα, Λιάσκου Ιωάννα,  Σωτηριάδου Ελένη, Τασιώνα Αθηνά και Τσάμπρα Αναστασία.