Έπαινος συμμετοχής στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo schools 2024

Κατά την υλοποίηση του ευρωπαϊκού προγράμματος “Tales of Natural Disasters” προωθείται ο 13ος (κλιματική δράση) από τους 17 στόχους βιώσιμης ανάπτυξης. Συμμετείχαμε στον 7ο Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης. Ο διαγωνισμός Bravo Schools αποτελεί μέρος της πρωτοβουλίας “σε δράση για έναν καλύτερο κόσμο – Δημιουργούμε έναν καλύτερο κόσμο” και υλοποιείται σε συνεργασία με το αναγνωρισμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα World’s Createst Lesson από τον ΟΗΕ, τη UNICEF και την UNESCO σε διεθνές επίπεδο και στοχεύει να τονίσει τις περισσότερες από τις ολοκληρωμένες εκπαιδευτικές προσεγγίσεις που σχετίζονται με τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης.

Screenshot 2024 07 30 222243