Δημοσιευμένο στην κατηγορία Γιορτές - Εκδηλώσεις, Χριστούγεννα

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

DSC00271 DSC00277  DSC00291

DSC00304   DSC00320

Τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας παρακολούθησαν σήμερα , γονείς , φίλοι και τμήμα μαθητών του 1ου Γυμνασίου Καλαμάτας .

Μετά τη γιορτή μας , ακολούθησε απονομή βραβείων από τον προϊστάμενο εκπαιδευτικών θεμάτων κ.Αλεξανδρόπουλο Γεώργιο , για το 3 ο βραβείο που απονεμήθηκε στο σχολείο μας στον πανελλήνιο διαγωνισμό αφίσας της UNICEF το σχολικό έτος 2013-2014 . Επίσης οι μαθητές μας βραβεύτηκαν από την παιδική HELMEPA , η οποία επέλεξε το έργο των παιδιών μας για εξώφυλλο του ημερολογίου της .

Ευχόμαστε σε όλους  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ  & ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ !!!

Δημοσιευμένο στην κατηγορία Χριστούγεννα

Χριστουγεννιάτικα σπιτάκια

DSC00189 λαγος  20141219_111349

Στις 18 & 19 Δεκεμβρίου , με πρωτοβουλία του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων το σχολείο μας φιλοξενήθηκε στα Χριστουγεννιάτικα σπιτάκια του Δήμου στην κεντρική πλατεία της Καλαμάτας

Οι εθελοντές του σχολείου μας συμμετείχαν ενεργά .Ο κ.Κώστας Κουράκος με τις δημιουργίες του από μανταλάκια , η κ. Σουζάνα Μουρδουκούτα με χριστουγεννιάτικες εικαστικές δημιουργίες , και ο κ. Παύλος Κλάδης που διασκέδασε τους μικρούς μας φίλους .

Το προσωπικό του σχολείου και οι γονείς στήριξαν την όλη προσπάθεια με την συνεχή τους παρουσία .