Χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γ&Κ του Νηπιαγωγείου μας για τα δώρα και τα γλυκά Ευχόμαστε σε όλους “Καλά Χριστούγεννα” και “Καλή Πρωτοχρονιά“ …
Δεκέμβριος 2023 αρχείο
Δεκ 16
Δράση στην Βιβλιοθήκη της πόλης μας
Από το Σύλλογο “Φίλοι/ες των Βιβλιοθηκών του Δήμου Δελφών” σε συνεργασία με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας ,προβάλλεται η μικρού μήκους ταινία κινουμένων σχεδίων «Hey Deer» του Örs Bárczy,που έχει προσκληθεί σε περισσότερα από 100 φεστιβάλ κινηματογράφου σε όλο τον κόσμο και έχει κερδίσει σχεδόν 10 βραβεία. Την Πέμπτη 14/12/2023 το Νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκε το χώρο της Βιβλιοθήκης για να …
Δεκ 09
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ
ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ Σε μια ρώγα από σταφύλι Οι γενικοί σκοποί του προγράμματος περιλαμβάνουν την α) ενδυνάμωση των παιδιών στην ανάπτυξη υγιών φιλικών σχέσεων που διέπονται από θετικά συναισθήματα, β) την ευαισθητοποίηση των μαθητών και μαθητριών πάνω στα συναισθήματα που εκφράζουν και βιώνουν αυτοί/ές και οι συμμαθητές/τριές τους, γ) τη …
Πρόσφατα σχόλια