Αρχική » Γενικά » Ανακοίνωση για τους μαθητές που το σχολικό έτος 2017-2018 θα φοιτήσουν σε ΕΠΑΛ

Ανακοίνωση για τους μαθητές που το σχολικό έτος 2017-2018 θα φοιτήσουν σε ΕΠΑΛ

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν στην Α’ Τάξη Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2017-2018, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-epal.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 19η Ιουνίου έως την 23η Ιουνίου 2017. Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών την ηλεκτρονική δήλωση προτίμησης καταθέτουν οι κηδεμόνες τους.
Για την είσοδο στην εφαρμογή e-epal, είναι απαραίτητοι οι κωδικοί taxis. Στην περίπτωση
ανήλικου/ης μαθητή/τριας ή ενήλικου προστατευόμενου μέλους ο/η οποίος/α δε διαθέτει κωδικούς taxis, χρησιμοποιούνται οι κωδικοί taxis του γονέα ή κηδεμόνα.

Διαβάστε την εγκύκλιο

e-Epal