Ενημερώνουμε ότι πρόκειται να ξεκινήσει πρόγραμμα Ενισχυτικής διδασκαλίας στα εξής μαθήματα:  Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Αγγλικά. Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα. Ακόμη δεν γνωρίζουμε την ημερομηνία έναρξης, ούτε σε ποιό σχολείο θα γίνονται τα μαθήματα. Δίνεται η δυνατότητα διενέργειας των μαθημάτων μέσω τηλεκπαίδευσης. Θα στείλουμε στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των κηδεμόνων ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ, την οποία υποβάλλετε στη διεύθυνση 1gymsykeon@gmail.com. μέχρι 2 Δεκεμβρίου 2020.

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 9/11/2020 ξεκινά η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση στην πλατφόρμα webex.

Για λόγους ασφαλείας το Ωρολόγιο Πρόγραμμα του σχολείου καθώς και οι σύνδεσμοι που σας εισάγουν κατευθείαν στις Ψηφιακές Τάξεις θα αποστέλλονται στα email.

Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τα Εισερχόμενα του email σας κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, καθώς μπορεί να υπάρξουν νεότερες οδηγίες από το Υπουργείο.

Καλή αρχή!