Αρχική » 2020 » Μάρτιος

Αρχείο μηνός Μάρτιος 2020

Πρόγραμμα εξ αποστάσεως διδασκαλίας

Ηλεκτρονική Τάξη – Ενημέρωση

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 30 Μαρτίου 2020 οι μαθητές μπορούν να εισέρχονται στις ηλεκτρονικές τάξεις του σχολείου, να βρίσκουν τα μαθήματα του Τμήματός τους, να μελετούν το υλικό που αναρτάται και να ακολουθούν τις οδηγίες. Κάθε εκπαιδευτικός θα αναρτά Φύλλα Εργασίας και ό,τι άλλο κρίνει σκόπιμο, που θα σχετίζεται κυρίως με την ύλη που έχει διδαχθεί. Σύντομα θα σας στείλουμε πρόγραμμα, αλλά γενικώς ισχύει το πρόγραμμα που ήδη έχουν.

Επισημαίνουμε εκ νέου ότι για την πρόσβαση στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και την Ηλεκτρονική Τάξη (e-class) ισχύουν οι κωδικοί που έχουν δημιουργήσει οι μαθητές στο μάθημα της Πληροφορικής. Λογαριασμοί που δημιουργήθηκαν εκτός μαθήματος Πληροφορικής έχουν τεθεί σε αδράνεια, γιατί δημιουργούσαν πρόβλημα στη λειτουργία της Ηλεκτρονικής Τάξης.

Διάφορα τεχνικά προβλήματα παρουσιάζονται συχνά, γι’ αυτό θα πρέπει να επιδείξουμε όλοι υπομονή και επιμονή!

Τέλος, επισυνάπτουμε έγγραφο του Υπουργείου σχετικά με την προστασία των προσωπικών δεδομένων.

Να είστε όλοι καλά και να προσέχετε την υγεία σας!

Με εκτίμηση, Η Διευθύντρια, Ζαφειριάδου Κορνηλία.

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Οδηγίες για παραμονή στο σπίτι