Εκδήλωση για την σύγχρονη γεωργία

Για τις Ορθές Πρακτικές στη Σύγχρονη Γεωργία μίλησαν στις 31 3 2017 επιστήμονες γεωπόνοι σε αγρότες, κτηνοτρόφους, καθηγητές και μαθητές του ΕΠΑΛ Αλιβερίου . Την εκδήλωση διοργάνωσαν το Εργαστηριακό Κέντρο και ο Γεωπονικός τομέας του σχολείου. Μάλιστα οι μαθητές έχουν φτιάξει δικό τους θερμοκήπιο και καλλιεργούν διάφορα είδη φυτών, τα οποία και παρουσίασαν στην εκδήλωση.

Συμμετείχαν:

ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Εδαφολογική ανάλυση Γεωπόνος του Ινστιτούτου Εδαφολογίας Αθηνών του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων

ΖΕΡΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : Διατροφή αιγοπροβάτων Καθηγητής Διευθυντής Εργαστηρίου Φυσιολογίας Θρέψεως και Διατροφής του Γ.Π.Α

ΤΣΟΥΠΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ : Διευθυντής Εργαστηριακού Κέντρου

ΜΑΝΤΖΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ : Διευθυντής ΕΠΑ.Λ

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ: Εκπαιδευτικός Τομέα Γεωπονίας

ΦΩΤΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ : Σχολική Σύμβουλος Γεωπόνων

Η εκδήλωση καλύφθηκε από τον τηλεοπτικό σταθμό STAR Κεντρικής Ελλάδας και την σχετική ανακοίνωση μπορείτε να την δείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Δημοσίευση STAR Κεντρικής Ελλάδας

Επίσης το βίντεο μπορείτε να το δείτε παρακάτω

;

Τα σχόλια είναι κλειστά.