5η Συνάντηση

Την Τετάρτη 29.5.2024 πραγματοποιήθηκε η τελευταία μας συνάντηση με την περιβόητη και πολυαγαπημένη μας Λέξι και τον κύριο Κουκουζέλη Χαράλαμπο – Thraki Dog Training. Τρία τμήματα του σχολείου για δύο διδακτικές ώρες συμμετείχαν σε ψυχοκινητικές δραστηριότητες στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Τα εμπόδια, οι διαδρομές, το τούνελ, ο δοκός ισορροπίας, οι κώνοι και οι διαδρομές,  στήθηκαν από νωρίς και η Λέξι ήταν η εκπαιδεύτρια των παιδιών καθώς έπρεπε να ακολουθήσουν τα βήματά της. Οι μικροί μας μαθητές ενθουσιάστηκαν με την μαλλιαρή και χαδιάρα δασκάλα τους και προσπαθούσαν να ολοκληρώσουν τις κινητικές δραστηριότητες με τον ίδιο ενθουσιασμό που είχε και η Λέξι.

Οι δύο ώρες πέρασαν χωρίς να το καταλάβουμε και στεναχωρηθήκαμε πολύ όταν έπρεπε να αποχαιρετίσουμε την Λέξι για το καλοκαίρι. Δώσαμε όμως ραντεβού για την επόμενη σχολική χρονιά, την αγκαλιάσαμε και ευχηθήκαμε καλό καλοκαίρι.