ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ

Σήμερα Πέμπτη  21/12/2023 ομάδα μαθητών του σχολείου μας, τραγούδησε τα κάλαντα των Χριστουγέννων αρχικά στην Προϊσταμένη κ. Σαραφίδου και το προσωπικό της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Ροδόπης, στη συνέχεια στην Διευθύντρια κ. Κοσμίδου και το προσωπικό της ΠΔΕ ΑΜΘ, οι οποίοι και μας προσέφεραν γλυκίσματα  και αμέτρητες ευχές, Εμείς με τη σειρά μας ανταποδώσαμε τις ευχές και προσφέραμε καλάθι με δημιουργίες των μαθητών μας.

Τέλος φτάσαμε και στο Δημαρχείο της πόλης μας όπου μας υποδέχτηκε ο Δήμαρχος κ. Γκαράνης , είπαμε τα κάλαντα  και ανταλλάξαμε δώρα και ευχές.

Η μέρα μας ολοκληρώθηκε με την περιήγηση μας στο Χριστουγεννιάτικο χωριό και στην κεντρική πλατεία της Κομοτηνής, όπου και απολαύσαμε χαρούμενες στιγμές  στο καρουζέλ.

Ευχαριστούμε πολύ το Δημοκρίτειο travel  που φρόντισε για την ασφαλή μετακίνηση μας και το καρουζέλ Κομοτηνής.