Επίσκεψη στα άλογα!

Στα πλαίσια του προγράμματος «Η θεραπευτική ωφελιμότητα των ζώων» επισκεφθήκαμε με ομάδα μαθητών μας το κέντρο θεραπευτικής ιππασίας και ιπποθεραπείας «Βήμα Βήμα». Στο όμορφο χώρο του κέντρου συναντήσαμε πολλά ζώα όπως γάτες, έναν κούνελο, κοτούλες με κοτοπουλάκια και φασιανούς. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να περιποιηθούν τα άλογα του κέντρου, να τα ταΐσουν καθώς και να κάνουν βόλτα μαζί τους. Η εμπειρία μας ήταν υπέροχη και ανυπομονούμε για την επόμενη φορά!

Ευχαριστούμε θερμά την φυσικοθεραπεύτρια κυρία Μπακαλίδου Ελευθερία που μας πρόσφερε αυτή τη μοναδική εμπειρία, τον κύριο Μπακαλίδη Δημήτρη για την όμορφη ξενάγηση, τον κύριο Δημήτρη για την οδήγηση των αλόγων και όλους μαζί για τη φιλοξενία!