ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ- ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

Την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022 αποχαιρετίσαμε το σχολείο και καλωσορίσαμε το καλοκαίρι με την καλοκαιρινή μας  γιορτή! Μικροί και μεγάλοι εν δράση,   παρουσιάσαμε στους αγαπημένους μας θεατές, γονείς, κηδεμόνες, συγγενείς και φίλους του σχολείου μας τα καινοτόμα προγράμματα που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς μέσα από μικρά μουσικοκινητικά δρώμενα.
Οι μαθητές μας παρουσίασαν το πρόγραμμα «Δοντάκια αστραφτερά πάντοτε γερά» κρατώντας γιγάντιες οδοντόβουρτσες και προσέχοντας τη στοματική υγιεινή του Κυρίου Δοντάκια, μας δίδαξαν για τους κανόνες που θα πρέπει να ακολουθούμε και τη σωστή συμπεριφορά στη τάξη αλλά και στη κοινότητα μέσα από το πρόγραμμα  «Μαθαίνω να βάζω όρια – ακολουθώ κανόνες και  Ας γίνουμε  φίλοι παιδιά». Ταυτόχρονα έγιναν  για  λίγο «Οι Μικροί Καταναλωτές» παρουσιάζοντας πως  τα  χρήματά μας να ξοδεύουμε με σύνεση και σωστά. Παρουσίασαν τη «Θεραπευτική Ιππασία» κι έγιναν για λίγο αλογάκια χαρωπά έτοιμα για φαγητό και  καλλωπισμό και τ έλος  μας  δίδαξαν  τεχνικές  χαλάρωσης και ηρεμίας μέσα από το πρόγραμμα «Σχολική Γιόγκα».
Οι θεατές μας ενθουσιάστηκαν από τα δρώμενα και οι μαθητές μας έλαβαν το πιο θερμό χειροκρότημα.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον κ. Κωνσταντινίδη Προϊστάμενο ΠΕ Ροδόπης, την κ. Γκόγκου, Μουσειολόγο (ΔΚΕΠΠΑΚ) , τους εκπροσώπους του ΚΔΑΠΑμεΑ  Πρόσβαση, την κ. Ματακάκη,  πρώην διευθύντρια του σχολείου  και όλους τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους.
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την κ. Μάντσιου Στέλλα ιδιοκτήτρια του καταστήματος “Eponymo Kid” που ομόρφυνε το χώρο με  τον πάγκο για τα κεράσματα, όπως κάθε χρονιά.
Σας ευχόμαστε ολόψυχα Καλό Καλοκαίρι γεμάτο χαμόγελα και χαρά.
Ραντεβού το Σεπτέμβριο για μία ακόμη συναρπαστική σχολική χρονιά.