” Η ΕΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ”

Σήμερα 31/3/2022, στην αυλή  του σχολείου μας,  πραγματοποιήθηκε δεντροφύτευση στα πλαίσια του «Προγράμματος Ανακύκλωση 2019-2020 και Διασχολική Δράση 2021-22».  Το σχολείο μας είχε κατακτήσει τη δεύτερη θέση στο «Πρόγραμμα Ανακύκλωσης και το 1ο Μειονοτικό σχολείο την πρώτη θέση. Μετά από πρόταση του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του 1ου Μειονοτικού Σχολείου Κομοτηνής, μαθητές και εκπαιδευτικοί προσέφεραν μας μία ελιά, σύμβολο ειρήνης και συνεργασίας, την οποία φύτεψαν μαθητές των δύο σχολείων.

Οι μαθητές  είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν μεταξύ τους και να συνεργαστούν για να ολοκληρώσουν το έργο. Υποσχεθήκαμε να φροντίζουμε την ελιά μας και να την ποτίζουμε ώστε να μεγαλώσει και να στολίζει την αυλή μας.

Ευχαριστούμε τον σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του !ου Μειονοτικού σχολείου Κομοτηνής , τον Διευθυντή και τον Σύλλογο Διδασκόντων  Καθώς και τη Διεύθυνση Δασών που μας εφοδίασε με τα κατάλληλα εργαλεία.

Ευχαριστούμε για τα δώρα που μας προσέφεραν και ελπίζουμε να αρέσει σε όλους  η “αναμνηστική πλακέτα¨ που ετοιμάσαμε.