Αθλοπαιδιές!

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στο πλαίσιο του σχολικού προγράμματος υλοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες. Οι δραστηριότητες οργανώθηκαν από τη γυμνάστρια του σχολείου μας κυρία Φιλιώ Λεου και συμμετείχαν όλοι οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου. Οι δραστηριότητες ήταν χωρισμένες σε σταθμούς. Οι σταθμοί περιελάμβαναν : 1ος: Κουτσό, αλματάκια με το ένα ή και τα δύο πόδια μέσα σε στεφάνια. 2ος: Σκυταλοδρομίες με κρίκους.3ος: πέναλτι και γκοοολ!! 4ος: bowling 5ος: τένις με μπαλόνι! 7ος: κυνηγητό με ουρίτσες. Και στο τέλος χορός!!!