ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2021 – 2022

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών/τριων που θα φοιτήσουν στην Πρώτη Τάξη, κατά το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021.

Στην Α΄ Τάξη  θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015.

Α:Υποβάλλονται κατά την εγγραφή :

1. Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση (θα την παραλάβετε από το Σχολείο και θα συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία)

2.  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (Θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο)

3. Αποδεικτικό Διεύθυνσης κατοικίας

4. Βιβλιάριο Υγείας ή άλλο στοιχείο από το οποίο προκύπτει πως έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια

5.  Ατομικό Δελτίο Υγείας (θα παραλάβετε το σχετικό έντυπο από το Σχολείο)

Β. Απαιτείται για την εγγραφή :

6. Πρόσφατο Πιστοποιητικό γέννησης (Αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο)

Γ. Πρόσθετα δικαιολογητικά κατά περίπτωση:

7.  Εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια, σχετική ιατρική γνωμάτευση

8. Γνωμάτευση από ΚΕΣΥ (πρώην Κ.Ε.Δ.Δ.Υ.) ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη δημόσια υπηρεσία (για εγγραφή σε ειδικό σχολείο)

9. Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)

ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ

10 Οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται στην Πρώτη Τάξη προσκομίζοντας τα δικαιολογητικά που αναφέρονται παραπάνω, καθώς και ληξιαρχική πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικόεπίσημα μεταφρασμένο, χωρίς να είναι απαραίτητη η πρόσφατη ημερομηνία έκδοσης

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους. Για τους μαθητές που φοιτούν στο σχολείο και οι γονείς  επιθυμούν να τους εγγράψουν στο Ολοήμερο για την επόμενη σχολική χρονιά, μπορούν να ζητήσουν την αίτηση εγγραφής από το σχολείο.