Η ανακύκλωση συνεχίζεται

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς αποφασίστηκε να συνεχιστεί το πρόγραμμα εκπαίδευσης των μαθητών στην περιβαντολλογική ευαισθητοποίηση και στην βελτίωση των δεξιοτήτων Ανακύκλωσης.

Με την ευκαιρία αυτή επικοινωνήσαμε με την εταιρεία ΕΟΑΝ( Ελληνικός Οργανισμός Ανακύκλωσης)και με μεγάλη προθυμία μας στείλανε πάνινες τσάντες για τους μαθητές μας τους υποψήφιους ανακυκλούληδες για τις αγορές μας κατά την διάρκεια των προγραμμάτων απόκτησης δεξιοτήτων κοινωνικοποίησης.

Οι πάνινες αυτές τσάντες είναι πολύ χρήσιμες για την αποφυγή της πλαστικής σακούλας κατά την διάρκεια των αγορών και θα δωθεί από μία και στο σπίτι του κάθε μαθητή για συνέχιση της ευαισθητοποίησης και στο οικογενειακό περιβάλλον σε θέματα σχετικά με την ανακύκλωση και γενικά την μείωση του πλαστικού και την προστασία του περιβάλλοντος.

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία ΕΟΑΝ για την προσφορά της.

Ολοι μαζί μπορούμε να σώσουμε τη Γη!