ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Ευχαριστούμε θερμά την Διαχειριστική Επιτροπή Μουσουλμανικής Περιουσίας Κομοτηνής και συγκεκριμένα τον πρόεδρο κύριο Σελήμ Ισά και τον αντιπρόεδρο κύριο Σαλή Σαλή που εξόπλισαν το σχολείο μας με ένα πανέμορφο σαλονάκι για να ξεκουράζονται και να παίζουν οι μαθητές μας την ώρα των διαλειμμάτων. Μαθητές και εκπαιδευτικοί καταχάρηκαν με την γενναιόδωρη προσφορά  που ομόρφυνε τον χώρο  μας και τον έκανε ακόμη πιο λειτουργικό. Θερμές ευχαριστίες στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  με πρόεδρο την κυρία Νατάσα Στεφανίδου που πάντα βρίσκουν τρόπους και μέσα για να βελτιώνουν το σχολείο μας.

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22.3.2019 μαθητές και εκπαιδευτικοί γιόρτασαν την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου. Η θεατρολόγος του σχολείου μας κυρία Αθανασοπούλου Μαρία Ελένη, σε συνεργασία με τον εικαστικό κύριο Δουλγερίδη Κωνσταντίνο και την μουσικό μας κυρία Ορφανίδου Φανή που ήταν και υπεύθυνη της οργάνωσης της γιορτής προετοίμασαν μια πανέμορφη γιορτούλα για τους μικρούς μαθητές που περιλάμβανε μια σύντομη θεατρική αναπαράσταση του κρυφού σχολειού, ποιήματα, τραγούδια και χορό.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε φωτογραφίες της γιορτής μας καθώς και της τελικής πρόβας που πραγματοποιήθηκε μια μέρα πριν.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΡΟΒΑ