Κάλαντα και ευχές για τον αντιπεριφερειάρχη Ροδόπης Νίκο Τσαλικίδη

Την Πέμπτη 20.12.2018, λίγο πριν να κλείσουν τα σχολεία για τις γιορτές, ο Αντιπεριφερειάρχης Ροδόπης κ. Νίκος Τσαλικίδης άκουσε τα κάλαντα από τα ειδικά σχολεία του νομού. Ο Αντιπεριφερειάρχης μας υποδέχθηκε στην αίθουσα “Γεώργιος Παυλίδης” στην Περιφερειακή Ενότητα της ΑΜΘ στις 10.30 π.μ.

Αρχικά, οι μαθητές και το προσωπικό των σχολείων έδωσαν ευχές στον Αντιπεριφερειάρχη. Έπειτα το Ειδικό Δημοτικό μαζί με το Ειδικό Νηπιαγωγείο Κομοτηνής, το Ε.Ε.Ε.ΕΚ και το Ειδικό Γυμνάσιο Κομοτηνής έψαλλαν τα κάλαντα.  Ο κ. Τσαλικίδης με τη σειρά του μοίρασε σ’ όλα τα παιδιά εορταστικά χριστουγεννιάτικα γλυκίσματα και τους έδωσε ευχές για το νέο έτος.

Τέλος, οι μαθητές έκαναν μια βόλτα στη στολισμένη πλατεία της πόλης και επέστρεψαν στο σχολείο.