Μίνι Μπάντμιντον στο σχολείο μας…

Την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε στο γυμναστήριο του σχολείου το πρόγραμμα  «Το Mίνι Mπάντμιντον στα Νηπιαγωγεία». Στο πρόγραμμα συμμετείχε ομάδα μαθητών του Ειδικού Δημοτικού και του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κομοτηνής με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής, Παγκάκου Μαρία. Αυτή η οργανωμένη αθλητική δράση ξεκίνησε πριν μερικές ημέρες και πραγματοποιείται ήδη με επιτυχία σε νηπιαγωγεία της περιοχής.

Το πρόγραμμα υλοποιείται με σχετική αδειοδότηση από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης. Ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής Μιχάλης Πολυτσάκης και ο ομοσπονδιακός προπονητής Μπάντμιντον Θράκης Μπάμπης Ιορδάνου, επισκέπτονται νηπιαγωγεία της περιοχής και μαθαίνουν στους μικρούς το άθλημα, κυρίως όμως διασκεδάζουν, διδάσκονται το ομαδικό πνεύμα και την αξία του αθλητισμού.