Παρακάτω παραθέτω την επιστολή από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, με τα αποτελέσματα από τον 9ο Πανελλήνιο  Διαγωνισμό “Παιχνίδι και  Μαθηματικά” και έλαβαν μέρος 45 μαθητές και μαθήτριες από την Ε΄τάξη και 4ο μαθητές και μαθήτριες από την Στ΄τάξη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που αρίστευσαν αλλά και σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν.Επίσης συγχαρητήρια στους δασκάλους των τάξεων,κ.Γουδετσίδη Ιωάννη,κ.Ντελημιχάλη Σταυρούλα,κ Σκορδά Κωνσταντία και κ. Σαμαρά Μαρινέλα.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΒΟΛΟΣ
ΤΗΛ.: 6974818406
e-mail: info@eme-mag.gr

Βόλος 27 Μαΐου 2015
Προς
Την Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου 1ο Σκιάθου
κ. Συκιώτου Δήμητρα

ΘΕΜΑ : Αποτελέσματα και διακρίσεις μαθητριών και μαθητών Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού που συμμετείχαν στον 9ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά»-2015

Κυρία Διευθύντρια,
Σχετικά με τα αποτελέσματα του 9ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» σας αναφέρουμε ότι :
Από το Σχολείο σας παίρνουν Αριστείο ή Βραβείο και θα βραβευθούν στην Τελετή Βράβευσης της 7ης Ιουνίου 2015 οι παρακάτω μαθητές:

1ο ΔΗΜ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΒΡΑΒΕΥΣΗ 2015_ΠΝΕΥΜ ΚΕΝΤΡΟ

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΤΑΞΗ-ΤΜΗΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΔΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟΥ
1 ΤΑΣΣΟΥ ΜΥΡΤΩ ,ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
2 ΡΗΓΑΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
3 ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Ε1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
4 ΠΑΣΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ Ε1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
5 ΣΤΑΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ Ε2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
6 ΣΤΡΑΒΟΚΩΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ – ΜΕΤΑΛΛΙΟ (Π)
7 ΑΡΜΑΜΕΝΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ (Π)
8 ΚΑΤΣΟΥΛΙ ΕΛΣΑ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ (Π)
9 ΜΠΑΛΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ (Π)
10 ΜΕΤΣΗ ΜΙΡΑΝΤΑ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
11 ΡΙΚΑ ΚΛΕΪΣΙ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
12 ΒΑΣΙΑ ΝΑΤΑΛΙΑ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
13 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
14 ΛΕΚΑΪ ΛΑΟΥΡΕΝ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
15 ΑΪΝΤΙΝΙ ΤΖΕΛΙΑΝ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
16 ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
17 ΠΑΣΧΑΛΗ ΕΥΑΝΘΙΑ ΣΤ2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
18 ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ Ε2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
19 ΚΟΦΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Ε2 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
20 ΠΕΖΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ε1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΟ
21 ΑΪΝΤΙΝΙ ΣΕΡΤΖΙΟ ΣΤ1 1ο Δ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Αν το όνομα ή το επώνυμο κάποιου μαθητή είναι γραμμένο λάθος, παρακαλούμε να μας ενημερώσετε να το διορθώσουμε.
Εκ μέρους της Διοικούσας Επιτροπής
του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε.
Ο Πρόεδρος                                                     Ο Γεν. Γραμματέας

Πέτρος Νικολουδάκης                                     Κώστας Κομνός

Τα γραπτά βαθμολογήθηκαν σε εκατονταβάθμια κλίμακα από δύο βαθμολογητές και ο τελικός βαθμός είναι ο Μέσος Όρος των δύο βαθμολογήσεων.
Κατά τη βαθμολόγηση των γραπτών ακολουθήθηκε η διαδικασία των Πανελληνίων εξετάσεων. Αν μεταξύ των βαθμολογητών υπήρχε διαφορά μεγαλύτερη από 12 μόρια, το γραπτό αναβαθμολογήθηκε από τρίτο βαθμολογητή και αυτός είναι ο τελικός βαθμός του γραπτού.
Η επιλογή των μαθητών που θα βραβευθούν έγινε ως εξής:
• Αριστείο και Μετάλλιο θα λάβουν οι μαθητές και μαθήτριες, που συγκέντρωσαν βαθμολογία πλήρες 100.
• Αριστείο θα λάβουν οι μαθητές και μαθήτριες, που συγκέντρωσαν βαθμολογία από 95 μέχρι και 99.
• Βραβείο θα λάβουν οι μαθητές και μαθήτριες, που συγκέντρωσαν βαθμολογία από 91 μέχρι και 94 και όσοι μαθητές πήραν 90 και ήταν πρώτοι στη τάξη τους.
Η επίδοση των Αριστείων και των Βραβείων θα γίνει σε ειδική πανηγυρική εκδήλωση, την καθιερωμένη Τελετή Βράβευσης, την Κυριακή 7 Ιουνίου 2015 και ώρα 11.30 π.μ., στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος, (Κ. Καρτάλη – Ανθ. Γαζή) στο Βόλο.

Η  Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία – Παράρτημα Μαγνησίας διοργανώνει το 5ο Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο την  εβδομάδα  22-26   ΙΟΥΝΙΟΥ  2015 στο 14ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου (Μεταμορφώσεως-Γιάννη Δήμου).

• Τα μαθήματα θα διεξάγονται  από τις 10.00 έως τις 13.30 κάθε πρωί με ενδιάμεσα διαλείμματα.
  • Τα μαθήματα απευθύνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ στους μαθητές που βραβεύθηκαν στην τελετή βράβευσης στις 07/06/2015.
  • Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε και να συμπληρώσετε την αίτηση εγγραφής η οποία συμπληρώνεται ΜΟΝΟΝ από τον ΓΟΝΕΑ/ ΚΗΔΕΜΟΝΑ
  • Οι αιτήσεις καταχωρούνται αυτόματα ηλεκτρονικά
  • Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με τους:

Πέτρο Νικολουδάκη        :  697 4818 406

Στέλλα Δημητρακοπούλου : 697 4694 944

Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να καταχωρήσετε ηλεκτρονικά την αίτησή σας: ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.