Ημέρα: 19 Δεκεμβρίου 2019

«Επίσκεψη στο σπίτι του Αϊ-Βασίλη»

Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου,οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης επισκέφθηκαν το σπίτι του Αϊ-Βασίλη .Εκεί συνάντησαν τον Αϊ-Βασίλη και διασκέδασαν συμμετέχοντας στην διήγηση του παραμυθιού «Η Μάγισσα με το στριμμένο Σκουπόξυλο», από τη δημιουργό του Αναστασία Πέλλα.

«Ενημέρωση για τη Δευτέρα 23 /12/19»

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου θα λειτουγήσει κανονικά τόσο ο πρωινός κύκλος ,όσο και το ολοήμερο τμήμα του σχολείου μας.
Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία, Όνειρα, Χαμόγελα, Δημιουργικότητα, Επιτυχίες… είναι μερικές μόνο από τις ευχές μας για τα φετινά Χριστούγεννα και τη νέα Χρονιά που πλησιάζει. Καλά Χριστούγεννα!!!

«Νηπιάκια γεμάτα χριστουγεννιάτικη γλύκα»

Την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων, με τεχνική μαύρου θεάτρου, ήχησαν χριστουγεννιάτικες μελωδίες, όμορφα τραγούδια και “μύρισε” άρωμα Χριστουγέννων , με πρωταγωνιστές τους μικρούς μπόμπιρες και τις ευγενικές κυρίες που κάλεσαν τους γονείς τους και τις οικογένειές τους πιο κοντά στο πνεύμα των εορταστικών ημερών.

«Χριστουγεννιάτικη λογοτεχνική βραδιά»

Στις 19 Δεκεμβρίου και ώρα 7:30μ.μ ,οι μαθητές/τριες του Ε1 παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία τη χριστουγεννιάτικη γιορτή που διοργάνωσαν στο χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων.