Προληπτική Οδοντιατρική

Το οδοντιατρείο του Κέντρου Υγείας  Ν. Ιωνίας, υλοποιεί πρόγραμμα/δράση οδοντιατρικού ελέγχου και ενημέρωσης για τη Στοματική Υγεία, στις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της περιοχής ευθύνης του.

Σε αυτό το πλαίσιο, θα γίνει οδοντιατρική εξέταση τη Δευτέρα 12/11/2018 στους μαθητές της Α’ τάξης  και την Τετάρτη 14/11/2018 στους μαθητές της Β’ τάξης του σχολείου. Η εξέταση θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου με όλους τους κανόνες υγιεινής και κάθε παιδί θα λάβει ενημερωτική επιστολή με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Την ημέρα της επίσκεψης των οδοντιάτρων, τα παιδιά είναι σημαντικό να έχουν μαζί τους το Βιβλιάριο Υγείας Παιδιού, καθώς και να έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους.

Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Τετάρτη  7-11-2018, λόγω της υποχρεωτικής συμμετοχής των εκπαιδευτικών στις εκλογές για την ανάδειξη αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.