Πρόσκληση για την 24η Έκθεση Παιδικού και Εφηβικού Βιβλίου στο 18ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Σας καλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας την 24η Έκθεση Παιδικού και Εφηβικού Βιβλίου που διοργανώνει το σχολείο μας την Παρασκευή 14, το Σάββατο 15 και την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Στα πλαίσια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εκδηλώσεις:

• Την Παρασκευή στις 19.30:
Αφηγηματική παρουσίαση γαλλικών εθίμων και τραγουδιού από μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης με την καθοδήγηση της κας Βασιλικής Χρυσούλη.
Αφηγηματική παρουσίαση γερμανικών εθίμων και τραγουδιών από μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης με την καθοδήγηση της κας Καμπούρη Χριστίνας και της κας Τσικρικτση Δημητρούλας.
Μαζί τους στο αρμόνιο η κα Κυριακή Βενιωτά.

• Το Σάββατο στις 18.00, μαθητές της Γ΄ τάξης θα παρουσιάσουν θεατρικά δρώμενα και θα τραγουδήσουν χριστουγεννιάτικα τραγούδια στην αγγλική γλώσσα με την καθοδήγηση της κας Σμαρώς Χιονά.

• Την Κυριακή στις 18.00, μαθητές της Δ΄ τάξης θα παρουσιάσουν θεατρικά δρώμενα και θα τραγουδήσουν χριστουγεννιάτικα τραγούδια στην αγγλική γλώσσα με την καθοδήγηση της κας Ελίνας Λιόδη.

Ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου

Ώρες λειτουργίας έκθεσης: Παρασκευή – Σάββατο – Κυριακή 17.00 – 20.00

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.