Εγγραφή μαθητών Α΄ τάξης για το σχολικό έτος 2013-2014

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Κάνουμε γνωστό στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της περιοχής μας ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, θα γίνουν από 1 Ιουνίου μέχρι 21 Ιουνίου 2013.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν από 1/1/2007 έως και 31/12/2007.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Πιστοποιητικό Δήμου ή Κοινότητας, όπου θα φαίνεται η ακριβής ημερομηνία γεννήσεως. (Θα πρέπει να έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο)
  2. Απλή επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας, όπου φαίνονται οι εμβολιασμοί του μαθητή.
  3. Πιστοποιητικό οφθαλμολογικής εξέτασης του παιδιού από δημόσιο νοσοκομείο ή ιδιώτη γιατρό.
  4. Πιστοποιητικό καρδιολογικής εξέτασης του παιδιού από δημόσιο νοσοκομείο ή ιδιώτη γιατρό.
  5. Βεβαίωση οδοντιατρικής εξέτασης του παιδιού από δημόσιο νοσοκομείο ή ιδιώτη γιατρό. (Να συμπληρωθεί το φύλλο που βρίσκεται στο γαλάζιο βιβλιάριο υγείας του παιδιού)
  6. Απόδειξη λογαριασμού ΔΕΗ ή ΟΤΕ, όπου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του.
  7. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου. (Μπορείτε να τη φέρετε μετά από τα άλλα δικαιολογητικά, μόλις την πάρετε από το Νηπιαγωγείο)

Σταυρούπολη, 27  Μαΐου

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.