ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΔΩΡΗΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Ως εκπαιδευτικοί συχνά βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να γινόμαστε αποδέκτες αντικειμένων που τα παιδιά δωρίζουν με αγάπη στο σχολείο τους. Συνήθως στα παιδιά αρέσει να χαρίζουν στο σχολείο παιχνίδια ή βιβλία για τα οποία νιώθουν μεγαλύτερη ευχαρίστηση όταν τα προσφέρουν και τα μοιράζονται με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές τους. Πριν λήξη η σχολική χρονιά οι μικροί μας μαθητές χάρισαν στο Νηπιαγωγείο με αγάπη και τη χαρά ζωγραφισμένη στο πρόσωπό τους  τα εξής δώρα:

• ο μαθητής Γιώργος Π. την χειροποίητη πλεκτή κούκλα της κυρά Σαρακοστής που επιμελήθηκε με αγάπη η γιαγιά του και την παρουσίασε ο ίδιος στην τάξη με λεπτομερή περιγραφή.
  • η μαθήτρια Έφη το βιβλίο “Σώστε τον κύριο Κου” για τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου.
  • ο μαθητής Άγγελος Α. το βιβλίο “Η παιδική χαρά” για τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου.

Τους ευχαριστούμε θερμά για τη γενναιοδωρία τους και ευχόμαστε καλή πρόοδο !!!!

δωρεά 1      δωρεά 2      δωρεά 3

2 σχόλια στο “ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΔΩΡΗΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

1. Είναι πάντα χαρά μας να προσφέρουμε ό,τι μπορούμε στο σχολείο μας και στις αγαπημένες μας δασκάλες!!!Ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσα μας προσφέρατε και την φετινή χρονιά!!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.