Αρχείο ημέρας 3 Απριλίου 2023
Οι βιβλιοπαρουσιάσεις του τμήματος 2
![6a99119d 6b38 4a60 908f 0a356d3003d9](https://blogs.sch.gr/16nipagd/files/2023/04/6a99119d-6b38-4a60-908f-0a356d3003d9-150x150.jpg?x29755)
Οι βιβλιοπαρουσιάσεις μας συνεχίζονται και αυτή την εβδομάδα με την Αγγελική,τον Έκτορα και τον Παναγιώτη !!!Η μικρή μας φίλη μας παρουσίασε το βιβλίο Ο μαγικός Πύραυλος, το ίδιο βιβλίο επέλεξε και ο Έκτορας ενώ ο Παναγιώτης επέλεξε το βιβλίο Ο καλός μου μπαμπάς.
Η ώρα είναι περασμένη, αλλά ο Άρης δεν μπορεί να κοιμηθεί. Από το τηλεσκόπιό του βλέπει ότι οι φίλοι του οι εξωγήινοι έχουν πρόβλημα και χρειάζονται τη βοήθειά του για να πάνε για ύπνο. Έτσι, ανεβαίνει στον πύραυλό του και φεύγει γρήγορα για το Διάστημα. . . Μια ιστορία με εξωγήινους και πολλή φαντασία!
Ο καλός μου ο μπαμπάς με ξυπνάει το πρωί και μου δίνει φιλιά .Το μικρό αρκουδάκι και ο μπαμπάς του κάνουν μαζί πολλά πράγματα, πράγματα υπέροχα και ξεχωριστά !!!Σκαρφαλώνουν στα βουνά , χορεύουν στην βροχή και λένε ιστορίες μέχρι να βγουν τα αστέρια. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι είναι μαζί !!!
Ακούστε το βιβλίο του Παναγιώτη !!!
https://www.youtube.com/watch?v=zYNDdVB_bNQ