![ογία ψυχοθεραπεία ιανοητική θεραπεύοντας έννοια επίπε ο σχέ ιο 52016116](https://blogs.sch.gr/16nipagd/files/2022/05/ψυχο-ογία-ψυχοθεραπεία-ιανοητική-θεραπεύοντας-έννοια-επίπε-ο-σχέ-ιο-52016116-150x150.jpg?x29755)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα η προγραμματισμένη ομιλία /συζήτηση από την ψυχολόγο /θεραπεύτρια οικογένειας κ.Αφροδίτη Ραλλάτου στον αύλειο χώρο του νηπιαγωγείου μας !!!Συζητήθηκαν θέματα που σχετίζονται με την σημασία και αξία των ορίων στα παιδιά της νηπιακής ηλικίας, για τις συνέπειες από την έλλειψη τους ,αλλά και θέματα μετάβασης των νηπίων από το νηπιαγωγείο στην επόμενη εκπαιδευτική βαθμίδα του δημοτικού σχολείου . Κρατάμε την συμβουλή της κ.Ραλλάτου ”τα παιδιά θέλουν να ξέρουν ότι έχουν αγάπη ,συντονιστείτε όλοι στον σταθμό της αγάπης ”…
Ανανεώνουμε το ραντεβού μας σε μια επόμενη συνάντηση και ευχαριστούμε θερμά την κ.Ραλλάτου αλλά και όσους γονείς μας τίμησαν με την παρουσία τους …