“Ο παπουτσωμένος γάτος ”31η βιβλιοπαρουσίαση από τον Κωνσταντίνο
![IMG 8193](https://blogs.sch.gr/16nipagd/files/2022/05/IMG_8193-150x150.jpg?x29755)
Ο φίλος μας ο Κωνσταντίνος επέλεξε να μας παρουσιάσει ένα κλασικό αγαπημένο παραμύθι “Τον παπουτσωμένο γάτο ”.Όταν ο μικρότερος γιος ενός μυλωνά κληρονόμησε έναν πορτοκαλί γάτο, απογοητεύτηκε πάρα πολύ! Ευτυχώς, όμως, και για τους δύο, ο γάτος είχε μερικές έξυπνες ιδέες για το πώς θα μπορούσε κάποιος να αποκτήσει μια τεράστια περιουσία. Άραγε τι θα καταφέρει ο γάτος με την πονηριά του; Διαβάστε το βιβλίο και θα το μάθετε …εμείς σίγουρα πάντως με την πολύτιμη βοήθεια του Κωνσταντίνου το μάθαμε. Πολλά πολλά μπράβο στον φίλο μας …
Ακούστε το παραμύθι …
https://www.youtube.com/watch?v=2HZUzYUxhZQ