Τα "Φαναράκια των ευχών" στην Ονειρούπολη | STAR ΔΡΑΜΑΣ

Ο παρακάτω σύνδεσμος μας οδηγεί στην εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων του Δημ.Σχ. 13ου Δράμας ” τα φαναράκια των ευχών” που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της Ονειρούπολης.

Ο Σύλλογος γονέων του Σχολείου μας πάντα δραστήριος…

Τα »Φαναράκια των ευχών» την Τετάρτη στην Ονειρούπολη | STAR ΔΡΑΜΑΣ.

Όπερα για τα παιδιά του 13ου Δημ. Σχολ. ''Ο κουρέας της Σεβίλλης'' – YouTube

Όπερα για τα παιδιά Δημ. Σχολ. ”Ο κουρέας της Σεβίλλης”

Από την εξαιρετική ευκαιρία που είχαν οι μαθητές του Σχολείου μας να συμμετάσχουν στο Πρόγραμμα του Υπ.Παιδείας και της Εθνικής Λυρικής Σκηνής ” Η Όπερα διαδραστικά στα Σχολεία”.

Αξιοσημείωτη είναι η συμμετοχή της χορωδίας του Σχολείου μας στο Φινάλε της παράστασης. Έκλεψε κυριολεκτικα΄την …παράσταση! Εύγε!

Ο ένας από τους μουσικούς του Σχολείου μας , που δούλεψε τη χορωδία, ο Κώστας ο Κραββαρίτης με περιεκτικό τρόπο παρουσίασε το πρότζεκτ. Συγγχαρητήρια σ’αυτόν και στα παιδιά. Συγχαρητήρια και στον άλλο μας μουσικό, τον Θανάση Κουλεντιανό, που χωρίς τη δική του συμμετοχή – με το κανονάκι του- το αποτέλεσμα δε θα ήταν το ίδιο.

Πάντα τέτοια!