Kος Η. Ράπτης, Σχολικός Σύμβουλος , 18ης Περιφέρειας Αττικής.

Αγαπητέ κ. Δουρούκα,

Τύχη αγαθή συνέπραξε χθες να ανηφορίσω για το Μαρούσι και να παραβρεθώ στην αποχαιρετιστήρια γιορτή των μαθητών και μαθητριών της Στ΄ τάξης του Σχολείου σας. Μια γιορτή που τα είχε όλα : Την άψογη οργάνωση, το γέλιο, τη χαρά, το αυθόρμητο, το συναίσθημα, την έκπληξη, το αναπάντεχο, το πολύπλευρο και πλούσιο ταλέντο των παιδιών και τη δημιουργική τους φαντασία. Μια γιορτή που τη χάρηκα με την ψυχή μου!

Παρακαλώ, να διαβιβάσετε τα θερμά μου συγχαρητήρια στις δασκάλες της Στ΄ τάξης και τις εκπαιδευτικούς των ειδικοτήτων που έδωσαν χώρο και χρόνο στα παιδιά να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και να αναδείξουν τις γνώσεις – τις δεξιότητες και τις ικανότητές τους στο λόγο, τη μελωδία, το ρυθμό και την κίνηση.Εύγε, λοιπόν, και πάντα τέτοια !

Τέλος, σας παρακαλώ να διαβιβάσετε τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια σ΄όλα τα παιδιά της Στ΄ τάξης καθώς και τις πιο θερμές ευχές μου για ανάλογη και ακόμα καλύτερη πορεία στο Γυμνάσιο, μα τώρα πρώτα

” Καλές διακοπές και ένα χαρούμενο Καλοκαίρι !”

Ηλίας Ράπτης

σχολικός σύμβουλος