Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Πρόσκληση στην εκδήλωση ονοματοδοσίας του σχολείου μας

Πρόσκληση στην εκδήλωση ονοματοδοσίας του σχολείου μας

Το σχολείο μας αποκτά νέο όνομα και σας καλεί στην εκδήλωση

Το 12ο Γυμνάσιο Λάρισας, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης  40 χρόνων από την ίδρυσή του, καθώς και της μετονομασίας του σε  «12ο Γυμνάσιο Λάρισας – Μ.Καραγάτσης», έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην  εκδήλωση «Ο Μ. Καραγάτσης  επιστρέφει στη Λάρισα».
Η εκδήλωση  διοργανώνεται  από κοινού με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Λαρισαίων, τον Σύνδεσμο Γραμμάτων και Τεχνών Θεσσαλίας και τον Μορφωτικό Σύλλογο Ραψάνης, την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024 και ώρα 19.00 στο «Χατζηγιάννειο» Πνευματικό Κέντρο (Ρούσβελτ 59). Για τη ζωή και το έργο του μεγάλου Έλληνα και Λαρισαίου συγγραφέα θα μιλήσουν ο σκηνοθέτης κ. Δημήτρης Τάρλοου, εγγονός του Μ. Καραγάτση, και οι ομότιμες καθηγήτριες πανεπιστημίου κυρίες Χριστίνα Ντουνιά (ΕΚΠΑ) και Λίζυ Τσιριμώκου (ΑΠΘ).
Στη διάρκεια της εκδήλωσης θα γίνει και η επίσημη ανακοίνωση του νέου ονόματος του σχολείου.
Η παρουσία σας θα είναι για μας εξαιρετική τιμή.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΕΣΗΣ

Μάρτιος 2024