Η επιτραπέζια αντισφαίριση στο σχολείο μας…

Μετά τη χθεσινή υπέροχη εμπειρία των μαθητών μας από τη γνωριμία τους με το τρίαθλο, σήμερα 10/4/2024 είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε στο σχολείο μας τον κ. Άνθιμο Τσεντεκίδη και το συνεργάτη του από το ΑΠΣ ΙΛΙΟΝ οι οποίοι βοήθησαν τους μαθητές του σχολείου μας να γνωρίσουν την επιτραπέζια αντισφαίριση, τους κανόνες της και τη χαρά που δίνει στους αθλητές που ασχολούνται μ’ αυτήν. Όπως σε όλα τα αθλήματα για να επιτύχει κανείς πρέπει να είναι συγκεντρωμένος, να έχει κάνει πολλή προσπάθεια, πολλή προπόνηση και να τηρεί τους κανόνες του αθλήματος. Αυτό το κατανόησαν οι μαθητές μας και αντιλήφθηκαν πόσο μεγάλη είναι η χαρά της επιτυχίας, μετά από τόση προσπάθεια που κάνουν οι αθλητές. Το σχολείο μας με τις δράσεις αυτές προσπαθεί να μεταλαμπαδεύσει στους μαθητές μας, τη χαρά της προσπάθειας και την ικανοποίηση από τη συγκέντρωση σε έναν στόχο και ένα όραμα που θα πρέπει να έχουν όλοι στη ζωή τους.
Ευχαριστούμε θερμά τους αθλητές που μας επισκέφθηκαν!!