Google Drive – Δημιουργία φόρμας ερωτοαπαντήσεων

Εδώ ήθελα να φτάσω, όταν ξεκίνησα να γράφω άρθρα σχετικά με την υπηρεσία Google Drive.  Είναι ιδιαίτερα σημαντικό η σχολική μονάδα να έχει δυνατότητα να ρωτά είτε τους μαθητές, είτε τους κηδεμόνες του σχολείου και να δέχεται τις απαντήσεις τους. Φανταστείτε την οικονομία πόρων! (εργατοώρες δουλειάς, χαρτί φωτοτυπικό, φθορά φωτοαντιγραφικών μηχανημάτων,  κίνδυνος λάθους, ανοργανωσιά, …).

Πρέπει να οργανωθούμε καλύτερα στις σχολικές μονάδες όπου εργαζόμαστε. Θες -ως σχολείο- να κάνεις μια εκπαιδευτική εκδρομή;  Στείλε μια φόρμα στους κηδεμόνες για να τους ενημερώσεις, αλλά και να ζητήσεις την γνώμη τους μιας και αυτοί –τουλάχιστον– θα πληρώσουν!  Έχει Λογαριασμό email ο κηδεμόνας ;  Βεβαίως και κάποιοι έχουν και “αύριο” θα είναι περισσότεροι. Εμείς όμως -ως σχολείο- πρέπει να έχουμε άποψη!

Στο link “Δημιουργία φόρμας στην υπηρεσία Drive“, μπορείτε να δείτε τη δική μου πρόταση.   Δείτε επίσης πώς αυτή τη φόρμα που θα φτιάξετε, μπορείτε να την κοινοποιήσετε σε χρήστες, με ένα κλικ στο link “Αποστολή φόρμας

[important]Έφτιαξα μια φόρμα, με σκοπό να τη δω να δουλεύει και κυρίως να διαβάσω τις δικές σας απόψεις. Δείτε την ΕΔΩ.
[/important]

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/wnikdim/2017/06/17/google-drive-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%b9%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%b3%ce%af%ce%b1-%cf%86%cf%8c%cf%81%ce%bc%ce%b1%cf%82-%ce%b5%cf%81%cf%89%cf%84%ce%bf%ce%b1%cf%80%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%cf%89/