Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Η Δευτέρα 30/09 αφιερώθηκε στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Στα γήπεδα 5Χ5 του “Euro 2004” στη Βαρειά, οι μαθητές αθλήθηκαν και έπαιξαν παιχνίδια με συντονιστές τους εκπαιδευτικούς Γιάννη Παρασχόπουλο και Παναγιώτη Παπαδόπουλο.

αθλητισμος4 » (συνέχεια…)

Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους.

Σας ενημερώνουμε πως ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου, στις 9:00. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν μετά τον αγιασμό, ενώ τα βιβλία θα δοθούν την Πέμπτη.

Καλή σχολική χρονιά!

agiasmos » (συνέχεια…)

Γιορτή Λήξης- Αποχαιρετισμός Στ’ τάξης

Την Τετάρτη 12 Ιουνίου το απόγευμα, η Στ τάξη του σχολείου μας μας προσκάλεσε στη γιορτή λήξης. Ακολούθησε ένα υπέροχο πάρτυ με τη συμβολή του σχολείου και του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

1000047978 » (συνέχεια…)

“Μια θάλασσα πλαστικά” – το θεατρικό

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus “My Blue Home” και του προγράμματος “Helmepa” οι μαθητές του Α2 “ανέβασαν” το κουκλοθέατρο “Μια θάλασσα πλαστικά”. Η κατασκευή των κουκλών ήταν ίδεα της θεατρολόγου μας Ιωάννας Πάντα.

IMG 20240531 130005 » (συνέχεια…)

Εκδρομή με το ΚΠΕ Ευεργέτουλα στην Καλλονή και στον Ασώματο

Οι Α’ και Β’ τάξεις του σχολείου μας επισκέφτηκαν τις αλυκές Καλλονής και ταυτόχρονα παρατήρησαν τα πουλιά του υδροβιότοπου. Οι Γ’ και Δ’ τάξεις περπάτησαν τον “δρόμο της ελιάς” και έφτασαν στους Αγίους Αναργύρους. Οι εκδρομές πραγματοποήθηκαν σε συνεργασία με το  ΚΠΕ Ευεργέτουλα.IMG 5402 » (συνέχεια…)