ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ & ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ 2016 2017

Η γιορτή λήξης σχολικού έτους και αποφοίτησης των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε σε πανηγυρική ατμόσφαιρα στις 9 Ιουνίου 2017 και ώρα 9.30 στο Γυμναστήριο του σχολείου. Οι κερκίδες του γέμισαν από μαθητές, καθηγητές και γονείς, οι οποίοι παρακολούθησαν μια σύντομη αναδρομή στα δρώμενα της χρονιάς που πέρασε, καθώς και την παρουσίαση των προαιρετικών εκπαιδευτικών προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την προβολή ταινίας αφιερωμένης στους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου με θέμα την τριήμερη εκδρομή τους, η οποία πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Νοιάζομαι & Δρω» στο Πήλιο και το Βόλο, όπου έγινε αδελφοποίηση μεταξύ του σχολείου μας και του 1ου Γυμνασίου Βόλου, ως σχολεία συμμετέχοντα στο ίδιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Η γιορτή ολοκληρώθηκε με την απονομή αναμνηστικών δώρων που προσέφεραν ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου και καθηγητές μας.

Κάντε κλικ εδώ ή  στην εικόνα που ακολουθεί για να δείτε την παρουσίαση από τη γιορτή λήξης – αποφοίτησης των μαθητών του 1ου Γυμνασίου Μαρκοπούλου.
ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ