Ωρολόγιο Πρόγραμμα Δευτέρα 13-05-2024

National night of the classical high school

Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Etwinning “National night of the classical high school”  ανάμεσα στις χώρες Ελλάδα (2), Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Κροατία, Τουρκία.

Etwinning National night of the Classical high school 2024

Σκοπός αυτού του προγράμματος είναι η προώθηση του ελληνικού πολιτισμού. Οι μαθητές μας δημιούργησαν αφίσες, συμμετείχαν σε ευρωπαϊκούς διαγωνισμούς.

Το σχολείο μας συμμετείχε σε ευρωπαϊκό φεστιβάλ 19 Απριλίου. Κατά τη διάρκεια του φεστιβάλ οι συμμετέχουσες χώρες διάβασαν αρχαία κείμενα, έπαιξαν θεατρικά έργα, παραδοσιακά τραγούδια, χορούς και παιχνίδια.

Η ομάδα μας

κ. Δογάνη, κ. Μουσέτη, κ. Πλιάτσικα, κ. Βοϊδάκου, κ. Μαστροδήμος.

Μπορείτε να δείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Etwinning Day

Oι συμμετέχουσες χώρες γιόρτασαν μαζί μας την ημέρα αφιερωμένη στο Etwinning. Oι μαθητές μας συμμετείχαν μαζί με τις χώρες της Ευρώπης,  αντάλλαξαν κοινές ιδέες και απόψεις και έπαιξαν όλοι μαζί.
Etwinning DAY
Οι καθηγητές
κ. Δογάνη, κ. Μουσέτη, κ. Πλιάτσικα, κ. Βοϊδάκου, κ. Στασινάκη, κ. Μπασδέκη, κ. Ψωμακέλλη, κ. Σχίζα, κ. Μαστροδήμος
Μπορείτε να δείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://etwivikidg.blogspot.com/2024/05/etwinning-day.html

Καλό Πάσχα!

happy easter

Η διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας, σας εύχονται  όμορφες και χαρούμενες μέρες, με υγεία και αγάπη!

Το άγιο Φως της Ανάστασης, ας φωτίσει τις ψυχές και τις ζωές όλων μας.

Τα νέα του Erasmus+, Digital Citizenship from Academic Milieu

logoall 1

Στα πλαίσια της 2ης κινητικότητας στην Τουρκία δημιουργήσαμε το παρακάτω video με θέμα την ψηφιακή ασφάλεια(digital safety).cover video

Συντονίστρια προγράμματος για την Ελλάδα: Στυλιανή Δέδε