«Πάσα στα θρανία» από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία

Μαρ 201827

Την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 ο κ. Κυρανούδης Άγγελος, εκπρόσωπος της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας (ΕΠΟ), επισκέφθηκε το σχολείο μας στο πλαίσιο του εγκεκριμένου προγράμματος από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, «Πάσα στα θρανία».

Στο πλαίσιο του προγράμματος μοιράστηκαν στους μαθητές και της μαθήτριες των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων: α) φυλλάδιο με προσωπικές ιστορίες και συμβουλές πρώην και νυν διεθνών παικτών, εκτεταμένες αναφορές στην ιστορική διαδρομή του αθλήματος, στις ειδικές μορφές ποδοσφαίρου (Άμμου, Σάλας) και στο γυναικείο ποδόσφαιρο, καθώς επίσης πλήθος κοινωνικών μηνυμάτων, και β) μπλούζες με το λογότυπο του προγράμματος.

Περισσότερες πληροφορίες για τα εκπαιδευτικά προγράμματα της Ομοσπονδίας στον σύνδεσμο:

Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία  (Ανάπτυξη ποδοσφαίρου και εκπαίδευση)

...