«Πάσα στα θρανία» από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία

Μαρ 201827

Την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 ο κ. Κυρανούδης Άγγελος, εκπρόσωπος της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας (ΕΠΟ), επισκέφθηκε το σχολείο μας στο πλαίσιο του εγκεκριμένου προγράμματος από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, «Πάσα στα θρανία».

Στο πλαίσιο του προγράμματος μοιράστηκαν στους μαθητές και της μαθήτριες των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων: α) φυλλάδιο με προσωπικές ιστορίες και συμβουλές πρώην και νυν διεθνών παικτών, εκτεταμένες αναφορές στην ιστορική διαδρομή του αθλήματος, στις ειδικές μορφές ποδοσφαίρου (Άμμου, Σάλας) και στο γυναικείο ποδόσφαιρο, καθώς επίσης πλήθος κοινωνικών μηνυμάτων, και β) μπλούζες με το λογότυπο του προγράμματος.

Περισσότερες πληροφορίες για τα εκπαιδευτικά προγράμματα της Ομοσπονδίας στον σύνδεσμο:

Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία  (Ανάπτυξη ποδοσφαίρου και εκπαίδευση)

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.

...