Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 8 Ιουνίου η καλοκαιρινή γιορτή του σχολείου μας. Οι μαθητές μας φέτος, υπό την καθοδήγηση της κας Τρυγώνας, άνοιξαν το σεντούκι ενός ανεκτίμητης αξίας θησαυρού που ονομάζεται Ελληνικός Κινηματογράφος. Ταξιδέψαμε όλοι μαζί πίσω στο χρόνο, τότε που κρατώντας πασατέμπο περιμέναμε με αγωνία την προβολή της ελληνικής ταινίας από τα κανάλια της ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ. Σιγοτραγουδήσαμε όλοι μαζί αγαπημένα τραγούδια και γελάσαμε με τις αξέχαστες ατάκες.

Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν και η στιγμή που μαθητές και μαθήτριες της Στ΄τάξης ερμήνευσαν στη νοηματική γλώσσα το τραγούδι “Λόγια της σιωπής” .

Τέλος όντας χαρούμενοι οι μαθητές της Στ΄ τάξης που ολοκλήρωσαν τη φοίτησή τους στο Δημοτικό Σχολείο μας τραγούδησαν και το τραγούδι “Happy”.

Καλό Καλοκαίρι

γιορτή γιορτή1