Ασφάλεια στο διαδίκτυο για γονείς: Διερεύνηση επιμορφωτικών αναγκών

Ιαν 201723

Computer

Στο πλαίσιο των δράσεων για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, πρόκειται να διοργανωθούν επιμορφωτικές δράσεις για γονείς, η θεματολογία των οποίων θα διαμορφωθεί από τις πραγματικές ανάγκες των ίδιων των γονιών.
Για τον λόγο αυτόν, σας καλούμε από τα παρακάτω ερωτήματα να επιλέξετε εκείνα που περιγράφουν τις δικές σας ανάγκες. Επίσης, να προσθέσετε οτιδήποτε επιπλέον δεν έχει συμπεριληφθεί στα παραπάνω ερωτήματα και επιθυμείτε να μάθετε.

Την πρωτοβουλία για τις επιμορφωτικές δράσεις έχει αναλάβει η Ομάδα Συνεργατών του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου (http://saferinternet4kids.gr/) για την Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας και, συγκεκριμένα, οι:
Μπαφίτη Άννα (Υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Φλώρινας),
Κασκαμανίδης Ιωάννης (Σχολικός Σύμβουλος 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Φλώρινας),
Δράγου Ευαγγελία (Εκπαιδευτικός Πληροφορικής)
Μπούτσκου Λεμονιά (Μαθηματικός)
Τσορτανίδου Αθηνά (Φιλόλογος Ειδικής Αγωγής).

Την υποστήριξή τους παρέχουν το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Φλώρινας και ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πληροφορικής Νομού Φλώρινας.

Για το ερωτηματολόγιο κάνετε εδώ

Ιανουάριος 2017