Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Δωρεά υλικοτεχνικού εξοπλισμού από τη Γερμανική Πρεσβεία της Αθήνας

Δωρεά υλικοτεχνικού εξοπλισμού από τη Γερμανική Πρεσβεία της Αθήνας

2013-12-19 16.08.19Μάθαμε για το πρόγραμμα στήριξης της υλικοτεχνικής υποδομής των σχολείων στο πλαίσιο της  διδασκαλίας της  γερμανικής γλώσσας που εκπονεί  η Γερμανική Πρεσβεία της Αθήνας και στείλαμε επιστολή.

Η απάντηση της πρεσβείας ήταν άμεση… Επτακόσια σαράντα επτά ( 747)  Ευρώ στον τραπεζικό  λογαριασμό  του σχολείου μας για την αγορά και εγκατάσταση  ενός βιντεοπροβολέα  και δύο λευκών πινάκων για το μάθημα της γερμανικής γλώσσας και όχι μόνο.

2013-12-19 10.53.18

Ευχαριστούμε τη Γερμανική Πρεσβεία της Αθήνας για τη χορηγία και την εκπαιδευτικό γερμανικής γλώσσας του σχολείου,  Λουκία Δαμιανίδου, που  “έτρεξε” τη σχετική αλληλογραφία.

1 Σχόλιο