Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Απαγόρευση διέλευσης οχημάτων στην Αρτέμωνος τις ώρες λειτουργίας του σχολείου

Απαγόρευση διέλευσης οχημάτων στην Αρτέμωνος τις ώρες λειτουργίας του σχολείου

Πάγιο αίτημα του σχολείου μας ήταν και είναι η πεζοδρόμηση της οδού Αρτέμωνος στο κομμάτι της κεντρικής μας εισόδου. Με σειρά εγγράφων, εδώ και δυο χρόνια, Σύλλογος Διδασκόντων και Σύλλογος Γονέων ζητούν από το Δήμο την ικανοποίηση του αιτήματος αυτού.

Το θέμα έφτασε στο Δημοτικό Συμβούλιο το οποίο… ικανοποιώντας εν μέρει το αίτημά μας, αποφάσισε την απαγόρευση της διέλευσης οχημάτων στις ώρες λειτουργίας του σχολείου. Τελικά σήμερα το πρωί εργάτες του δήμου τοποθέτησαν τις απαγορευτικές πινακίδες.

Για την ασφάλεια των παιδιών μας λοιπόν -και μόνο γι΄αυτήν- θεωρούμε δεδομένο ότι οι γονείς θα σεβαστούν τις πινακίδες και δε θα μπαίνουν με τα αυτοκίνητά τους στα 40 μέτρα της Αρτέμωνος, ειδικά κατά την πρωινή προσέλευση των μαθητών 8:00- 8:10 και στη μεσημβρινή τους αποχώρησή 14:00-14:10.