Μια γνωριμία με το Παμπελοποννησιακό Στάδιο

Φεβ 201619

Στα πλαίσια του Προγράμματος “Γνωριμία με το Στάδιο”, οι μαθητές της Στ΄ και της Ε΄ τάξεως του σχολείου μας επισκέφθηκαν το Παμπελοποννησιακό στάδιο και έλαβαν μέρος σε μια σειρά από εξαιρετικά ενδιαφέρουσες δραστηριότητες. Στην αρχή παρακολούθησαν ένα βίντεο σχετικά με τα Ολυμπιακά αθλήματα ενώ στη συνέχεια περιηγήθηκαν τις εγκαταστάσεις  του σταδίου.

Τέλος αφού έκαναν όλοι μαζί ζέσταμα στο βοηθητικό στάδιο, χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν μπάντμιτον και ποδόσφαιρο.

Περάσαμε όλοι υπέροχα αφού εκτός των άλλων είχε υπέροχο καιρό!small 5small 3 small 2small 1  small 4