6ο διεθνές φεστιβάλ animation, στην Ερμούπολη της Σύρου, στις 26-29 Σεπτεμβρίου. Δεκάδες short films που κέρδισαν κοινό και κριτικούς στα διεθνή φεστιβάλ και άλλα τόσα «πρωτοεμφανιζόμενα» – με επαγγελματική αλλά και φοιτητική υπογραφή – βρίσκουν μια θέση ανάμεσα στις προβολές του αnimasyroς 6.0, διεκδικώντας το μεγάλο βραβείο από την κριτική επιτροπή.
Παράλληλα με τις προβολές διοργανώνονται όπως κάθε χρόνο εκπαιδευτικά εργαστήρια για μικρούς και μεγάλους φίλους του animation.
Όλες οι εκδηλώσεις είναι δωρεάν
Κλικ στην εικόνα για περισσότερες πληροφορίες.
Αφήστε μια απάντηση