Ούτε θύτης ούτε θύμα στο διαδίκτυο

Αυγ 201713

Εδώ μπορείτε να δείτε την αφίσα που δημιουργήσαμε με τους μαθητές του Β2 του 3ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου τη σχολ. χρονιά 2016-2017 για τον ηλεκτρονικό εκφοβισμό, με αφορμή το διαγωνισμό Εικαστικής Δημιουργίας με θέμα «Ούτε θύτης, ούτε θύμα στο Διαδίκτυο» που διοργάνωσε το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ) του Πανεπιστημίου Πατρών, σε συνεργασία με το Τμήμα Αγωγής Υγείας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, το Τμήμα Αγωγής Υγείας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας και την Ένωση Εικαστικών Πάτρας.

Αφού παρακολουθήσαμε πολλά σχετικά βίντεο, διαβάσαμε ιστορίες και συζητήσαμε, αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε το παρακάτω κόμικ.

IMG_20170308_124428

από κάτω από: Παγκόσμιες Ημέρες, Σχολικός και ηλεκτρονικός εκφοβισμός| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ούτε θύτης ούτε θύμα στο διαδίκτυο