Φεβ 25 2024

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ – ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: “FAKE NEWS”

Την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024 οι εκπαιδευόμενοι/ες των δύο Κύκλων του ΣΔΕ Κέρκυρας επισκέφθηκαν τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κέρκυρας για να παρακολουθήσουν μία ακόμη ενδιαφέρουσα εκδήλωση ενημέρωσης – ευαισθητοποίησης σε θέματα ασφαλούς χρήσης του διαδικτύου, με θέμα “FAKE NEWS”. Ο Μάριος Μαγιολαδίτης και η Δήμητρα Καραβίδα, εκπαιδευτικοί, μοιράστηκαν τις ειδικές γνώσεις και την εμπειρία τους σε θέματα χρήσης του διαδικτύου με τους/τις εκπαιδευόμενους/ες του Σχολείου και απάντησαν στις ερωτήσεις τους μέσα από μία ενδιαφέρουσα και διαδραστική παρουσίαση. Τους ευχαριστούμε θερμά για ακόμα μία φορά για τη συνεργασία.

EEF1D143 C897 42DE 9602 2EEFEBAB0FAD       E613A47C 2EF2 4FB2 919B 923DDAB7D8E8

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ – ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: “FAKE NEWS”