Ιούν 15 2018

Εγγραφές σχολικού έτους 2018-19 στο ΣΔΕ Κέρκυρας

Συντάκτης: κάτω από Εγγραφή και με ετικέτα:

Εγγραφές σχολικού έτους 2018-19 στο ΣΔΕ Κέρκυρας

Εξασφαλίστε μια θέση τώρα

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) Κέρκυρας καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους να εγγραφούν, κατά την περίοδο προ-εγγραφών, από 15 Ιουνίου έως και 30 Ιουνίου 2018 για τη νέα σχολική χρονιά 2018-19, κάθε απόγευμα 6-8μμ, στο κτήριο του 7ου Δημοτικού Σχολείο Κέρκυρας (7η παρ. Δον. Δημουλίτσα 7). Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εκδηλώσουν την πρόθεσή τους να φοιτήσουν στην έδρα του ΣΔΕ Κέρκυρας ή στο παράρτημα Λευκίμμης. Πληροφορίες στο τηλ. 2661044997, την ιστοσελίδα του σχολείου https://blogs.sch.gr/sdekerk/ και στο email mail@sde-kerkyr.ker.sch.gr.

Σεπ 12 2018

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Σ.Δ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Το Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας καλεί κάθε ενδιαφερόμενο, που πληροί τις απαιτήσεις των παρακάτω προσκλήσεων να καταθέσει προσφορά, για την προμήθεια τεσσάρων (4) ηλεκτρονικών υπολογιστών, για την κάλυψη των αναγκών του Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας, με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη οικονομική προσφορά.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος

Τεχνικές προδιαγραφές

Οικονομική προσφορά

ΤΕΥΧΟΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ Τ.Π.Ε. 21.6.2017-απόσπασμα.pdf

Ιούν 21 2018

Πρόσκληση στην ημερίδα ενημέρωσης & ευαισθητοποίησης σχ. έτους 2017-18

Συντάκτης: κάτω από Ημερίδες και με ετικέτα:

Με ιδιαίτερη χαρά το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Κέρκυρας σας προσκαλεί στην Ημερίδα Απολογισμού & Ευαισθητοποίησης που διοργανώνει με αφορμή την απονομή απολυτήριων τίτλων σχ. έτους 2017-18, τη Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018, ώρα 19:00, στο κτήριό του (κτ. 7ου Δημοτικού Κέρκυρας, 7η παρ. Δον. Δημουλίτσα 7).

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών & οι Εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Κέρκυρας

Ιούν 15 2018

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Το Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας καλεί κάθε ενδιαφερόμενο, που πληροί τις απαιτήσεις των παρακάτω προσκλήσεων να καταθέσει προσφορά, για την προμήθεια εργαστηριακών υλικών, για την κάλυψη των αναγκών του Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας, με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη οικονομική προσφορά, για τη σχολική περίοδο 2017-2018.

Πρόσκληση και Έντυπο προσφοράς

Ιούν 05 2018

ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Σ.Δ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Το Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας καλεί κάθε ενδιαφερόμενο, που πληροί τις απαιτήσεις της παρακάτω πρόσκλησης να καταθέσει προσφορά, για την προμήθεια εργαστηριακών υλικών, για την κάλυψη των αναγκών του Σ.Δ.Ε. Κέρκυρας, με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη οικονομική προσφορά, για τη σχολική περίοδο 2017-2018.

Πρόσκληση εργαστηριακών υλικών φυσικών επιστημών (επαναπροκήρυξη)

ΕΝΤΥΠΟ-ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Μαΐ 23 2018

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Σ.Δ.Ε. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

α. Πρόσκληση εργαστηριακών υλικών αισθητικής αγωγής και ΕΝΤΥΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

β. Πρόσκληση εργαστηριακών υλικών φυσικών επιστημών και ΕΝΤΥΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Φεβ 15 2018

Δημιουργία καρναβαλικών μασκών

Συντάκτης: κάτω από Έργα μαθητών και με ετικέτα:

Μοιραζόμαστε μαζί σας μερικές από τις μάσκες που έφτιαξαν οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Κέρκυρας στα πλαίσια της Πολιτισμικής & Αισθητικής Αγωγής.

Συγχαρητήρια και στην κα. Σδρόλια Μαρία, εκπαιδευτικό – συντονιστή της προσπάθειας.

Φεβ 05 2018

Επίσκεψη σε εργαστήριο παρασκευής παραδοσιακών προϊόντων

Τη ∆ευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018 το Σ∆Ε Κέρκυρας πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη με θέμα τα τοπικά παραδοσιακά προϊόντα της Κέρκυρας (κουμ κουάτ, μάντολα, μαντολάτο, συκομαΐδα) στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ποτοποιίας Λάζαρης. Ευχαριστούμε πολύ τον τεχνίτη του εργαστηρίου Μιχάλη Μεταλληνό για την ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και κατατοπιστική παρουσίαση των διεργασιών παρασκευής του γλυκού κουμ κουάτ, της μάντολας, του μαντολάτου και της συκομαΐδας.

Δεκ 13 2017

Επίσκεψη στην παρουσίαση «Εικονική Αναπαράσταση του Παλαιού Δημοτικού Θεάτρου της Κέρκυρας»

Εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτικοί του ΣΔΕ Κέρκυρας παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την εκδήλωσης της Σχολή Επιστήμης της Πληροφορίας και Πληροφορικής του Ιονίου Πανεπιστημίου, του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος / Τμήμα Κέρκυρας και των ΓΑΚ-Αρχεία Ν. Κέρκυρας με θέμα «Εικονική Αναπαράσταση του Παλαιού Δημοτικού Θεάτρου της Κέρκυρας».

Όλοι εντυπωσιάστηκαν ιδιαίτερα από τη δυνατότητα εικονικής περιήγησης εντός του Παλαιού Δημοτικού Θεάτρου της Κέρκυρας, αλλά και από το ψηφιακό ολόγραμμά του.

Οκτ 12 2017

Περιήγηση στην παλιά πόλης της Κέρκυρας

Το ΣΔΕ Κέρκυρας ευχαριστεί ιδιαίτερα τον πιστοποιημένο ξεναγό κ. Κάρο Νικόλαο ο οποίος ξενάγησε στο σχολείο μας στην Παλιά Πόλη της Κέρκυρας προσφέροντας σε εκπαιδευόμενους και εκπαιδευτικούς μια ιδιαίτερη οπτική πάνω στο πώς οι ποικίλες ιστορικές περίοδοι (Ενετοκρατία, Αγγλοκρατία, Περίοδος Αυτοκρατορικών Γάλλων) διαμόρφωσαν την όψη της Παλιάς Πόλης της Κέρκυρας.

Επόμενα »