perekpel’s blog

Περιβαλλοντική Εκπαίδευση Δ.Ε. ν. Πέλλας

Αρχεία για 26 Νοεμβρίου 2009

Παρουσίαση δράσεων Περιβαλλοντικής Αγωγής στα πλαίσια του ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Σας προσκαλούμε στην τέταρτη εκδήλωση του «ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ» της περιόδου 2009-2010, που θα γίνει τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2009 και ώρα 7.00μμ, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Γιαννιτσών. ΘΕΜΑ: «Ο τόπος μας μέσα από τα μάτια των μαθητών.» Παρουσίαση δράσεων Περιβαλλοντικής Αγωγής Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πέλλας.

Διαγωνισμός ζωγραφικής, φωτογραφίας και βίντεο με θέμα « Γιατί είναι σημαντικά τα δάση; Τι μπορούμε να κάνουμε για να τα προστατεύσουμε απο τις πυρκαγιές;»

Tο Βρετανικό Συμβούλιο, στα πλαίσια του προγράμματος Challenge Europe, προκηρύσσει διαγωνισμό ζωγραφικής, φωτογραφίας και βίντεο με θέμα « Γιατί είναι σημαντικά τα δάση; Τι μπορούμε να κάνουμε για να τα προστατεύσουμε από τις πυρκαγιές;» O διαγωνισμός έχει στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών πάνω σε θέματα προστασίας και διαχείρισης των δασών και απευθύνεται σε […]