Κοζάνη «Έξυπνη Πόλη»: Ενημερωτική Ημερίδα για τον Μαθητικό & Φοιτητικό Διαγωνισμό Προγραμματισμού «Παράθυρο στο Μέλλον» την Παρασκευή 19 Μαρτίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα πρόκειται να πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021, στις 19:00, στο πλαίσιο του μαθητικού και φοιτητικού Διαγωνισμού Προγραμματισμού με θέμα «Κοζάνη: Έξυπνη Πόλη – Παράθυρο στο Μέλλον».

Την ημερίδα διοργανώνουν ο Δήμος Κοζάνης, η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας και το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας.

Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων Zoom. Κατά τη διάρκειά της, οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία  να υποβάλλουν τα ερωτήματά τους και να λάβουν διευκρινίσεις.

Δήλωση συμμετοχής στην ημερίδα στο: smart.kozani@gmail.com

Δείτε όλο το Δελτίο τύπου εδώ.