ΕΛΙΝΑ ΜΑΝΩΛΗ

ιστότοπος ενημέρωσης δράσεων του μαθήματος της φυσικής αγωγής

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού <>

Την περασμένη Τετάρτη πραγματοποιήθηκαν μετά από αναβολή λόγω καιρικών συνθηκών με απόλυτη επιτυχία οι δράσεις που αφορούσαν την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με τίτλο <<Αθλούμαι-ΧαράΖΩ το μέλλον>>.

Όλοι οι μαθητές του σχολείου έλαβαν μέρος με μεγάλη χαρά και διάθεση τόσο στις καλλιτεχνικές δημιουργίες που με τη βοήθεια και την συνδρομή των εκπαιδευτικών του κάθε τμήματος κατάφεραν αληθινά αριστουργήματα όσο και στις αθλητικές δραστηριότητες οι οποίες περιελάμβαναν ομαδικά, παιδαγωγικά παιχνίδια καθώς και αθλοπαιδειές.Η ημέρα ξεκίνησε με διαλογική συζήτηση και προβολή βίντεο με συναφή θεματολογία με τον τίτλο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού όπου οι μαθητές εξέθεσαν τις απορίες τους και τους προβληματισμούς τους.

IMG_2481, IMG_2484

IMG_2531

Δημοσιεύτηκε στις Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 στις 15:40 και βρίσκεται κάτω από Χωρίς κατηγορία. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0 τροφοδότης (feed). Τα σχόλια και τα pings δεν επιτρέπονται.

Τα σχόλια είναι κλειστά.