ΕΛΙΝΑ ΜΑΝΩΛΗ

ιστότοπος ενημέρωσης δράσεων του μαθήματος της φυσικής αγωγής

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού ορίζεται η πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας. Εκείνη την ημέρα δεν πραγματοποιούνται μαθήματα και όλα τα σχολεία αναλαμβάνουν δράσεις αθλητικού περιεχομένου, ανάλογα με την ηλικία και τις συμβουλές του γυμναστή.

Φέτος λοιπόν, στην 4η Πανελλήνια Ημέρα σχολικού Αθλητισμού που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 και έχει ως κεντρικό σύνθημα: «ΑΘΛΟΥΜΑΙ –ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ», οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας θα συμμετάσχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις και δραστηριότητες οι οποίες θα συνδυαστούν με προβολές ταινιών – βίντεο σχετικής θεματολογίας και συζήτηση.

Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017 στις 09:47 και βρίσκεται κάτω από Χωρίς κατηγορία. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0 τροφοδότης (feed). Τα σχόλια και τα pings δεν επιτρέπονται.

Τα σχόλια είναι κλειστά.